Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για πολυήμερη αεροπορική εκδρομή της Β΄τάξης του 1ου ΓΕΛ Λαμίας στην Πράγα.

Το 1ο Γενικό Λύκειο Λαμίας  δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά Γραφεία για την πραγματοποίηση τετραήμερης ή πενθήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών του Λυκείου μας στην Πράγα.

Η μετακίνηση θα γίνει  αεροπορικώς κατά τις ημερομηνίες :

Δευτέρα 18/3/2024 έως Δευτέρα 25/3/2024 με πρωινή πτήση αναχώρησης για Πράγα και απογευματινή πτήση επιστροφής.

Στη προσφορά να περιλαμβάνεται:

– το κόστος για μόνιμο ξεναγό – αρχηγό,

– το κόστος επίσκεψης στα μουσεία,

– ξενοδοχείο στην Πράγα τριών (3*) ή τεσσάρων (4*) αστέρων με πρωινό ή/και ημιδιατροφή σε δίκλινα ή τρίκλινα για τους μαθητές και 3 δίκλινα δωμάτια για τους συνοδούς,

– Λεωφορείο για τις μετακινήσεις από τη Λαμία προς και από το αεροδρόμιο,

– Λεωφορείο για τις μετακινήσεις καθ΄ όλη τη διάρκεια διαμονής στην Πράγα.

Αριθμός μαθητών: 43

Αριθμός συνοδών: 6

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με την ένδειξη «ΠΡΑΓΑ», στο γραφείο της Διευθύντριας του 1ου ΓΕ.Λ. Λαμίας  (Ταχ. Δ/νση: 1ο ΓΕ.Λ. Λαμίας, Κ. Παλαμά 6, Λαμία, Τ.Κ. 35131), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και τη Τρίτη 9-1-2024 και ώρα 12:30.

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

Απαιτείται ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Με την προσφορά θα κατατεθούν: η άδεια λειτουργίας του γραφείου σας, τα ασφαλιστικά συμβόλαια για τη μεταφορά των μαθητών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοτυπία και το ειδικό σήμα λειτουργίας του γραφείου σε ισχύ.

Να ληφθεί υπόψη η με αρ. 20883/ΓΔ4/13-02-2020, απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α

Ραχιώτου Λεμονιά