Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής του Γενικού Λυκείου Πελασγίας στον Παρνασσό στις 9/2/2024

Το ΓΕΛ Πελασγίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής του Γενικού Λυκείου Πελασγίας στον Παρνασσό

Προορισμός: Παρνασσός

Διάρκεια: Μία ημέρα

Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο

Ημερομηνία αναχώρησης/επιστροφής: 09 Φεβρουαρίου 2024

Αριθμός μαθητών: 40,   Συνοδοί: Τέσσερις (04) καθηγητές.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  09-02-2024

ΩΡΑ 08:00: Συγκέντρωση στο χώρο του σχολείου.

ΩΡΑ 08:30: Αναχώρηση για Παρνασσό με μισθωμένο λεωφορείο και ύστερα από τον προβλεπόμενο έλεγχο της Τροχαίας.

ΩΡΑ 10:30: Άφιξη στο Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού.

ΩΡΑ 15:30: Αμφίκλεια για φαγητό και ελεύθερο χρόνο.

ΩΡΑ 17:30:Αναχώρηση από Αμφίκλεια.

ΩΡΑ 18:30: Λαμία για ελεύθερο χρόνο.

ΩΡΑ 21:00: Άφιξη στο χώρο του σχολείου στην Πελασγία. Λήξη εκδρομής.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:

• Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη ατομική ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για κάθε εκδρομέα.
  • Φ.Π.Α.
  • Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Προσφορά συνολικού κόστους της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατίθενται σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Πελασγίας , ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο Γενικό Λύκειο Πελασγίας,

(Ταχυδρομική διεύθυνση: Γενικό Λύκειο Πελασγίας, Πελασγία Φθιώτιδας, Τ.Κ. 35300, ηλεκτρονική διεύθυνση: mail@lyk-pelasg.fth.sch.gr),

μέχρι και την Τετάρτη 31-01-2024 (ώρα 11:00),

(σύμφωνα με την αριθμ. 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456/ Τεύχος Β/13-02-2020) Υπουργική απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ. «Εκδρομές-Εκπαιδευτικές επισκέψεις και μετακινήσεις μαθητών/τριών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας». Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ. 1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012(2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται η άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η Βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».

Καττή Ελένη