3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ – Εκδήλωση ενδιαφέροντος για 4ημερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Καλαμάτα

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ : ΣΠΥΡΟΥ ΜΟΥΣΤΑΚΛΗ 6

ΤΑΧ. ΚΩΔΙΚΑΣ : 35131

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ : 22310-52433

E-mail: mail@3gym-lamias.fth.sch.gr

ΘΕΜΑ: «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

Το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Περιβαλλοντικής Ομάδας του σχολείου μας  στην Καλαμάτα.

Τάξη : Περιβαλλοντική Ομάδα (από Γ’ Γυμνασίου)

Προορισμός  ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Διάρκεια: 4 ημέρες (3 διανυκτερεύσεις)

Ημερομηνία αναχώρησης:  Πέμπτη 25-04-2024 και ώρα 06:30

Ημερομηνία επιστροφής:  Κυριακή 28-04-2024 και ώρα 20:00.

Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 50

Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4

Διανυκτέρευση: 3 ημέρες

1η ημέρα 25-04-2024: ΛΑΜΙΑ – ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΜΥΚΗΝΩΝ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ

2η ημέρα 26-04-2024: ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΜΕΣΣΗΝΗ

3η ημέρα 27-04-2024: ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΕ ΠΥΛΟ-ΜΕΘΩΝΗ-ΚΟΡΩΝΗ ΣΤΑ ΚΑΣΤΡΑ

4η ημέρα 28-04-2024: ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΣΠΑΡΤΗ (ΜΥΣΤΡΑΣ) – ΛΑΜΙΑ

Μεταφορικό μέσον: Ένα (1) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) και πλήρωμα που πληροί τις προδιαγραφές ασφαλούς μετακίνησης των μαθητών σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία. Το λεωφορείο θα πρέπει να είναι στη διάθεση της ομάδας του σχολείου για οποιαδήποτε μετακίνηση σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα συμφωνηθεί με το γραφείο που θα αναλάβει. Οι εκδρομείς θα συνοδεύονται από έμπειρο επαγγελματία συνοδό του ταξιδιωτικού γραφείου.

Κατάλυμα: Ξενοδοχείο, τουλάχιστον 3 αστέρων, για 3 διανυκτερεύσεις σε (σε δίκλινα – τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές).

Στη διαμονή να συμπεριλαμβάνεται ημιδιατροφή (πλούσιο πρωινό και βραδινό) τις ημέρες της διανυκτέρευσης.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο 3ο Γυμνάσιο ταχυδρομικώς, ηλεκτρονικά ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 23-02-2024. Ωράριο λειτουργίας του σχολείου 08:00-13:45. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και οποιοδήποτε άλλο έγγραφο προβλέπεται από τη νομοθεσία..

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου,  από τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Λαμία, 16/02/2024

ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ