Αξιολόγηση προσφορών για την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Β΄ τάξης του ΓΕ.Λ. Καμένων Βούρλων στη Θεσσαλονίκη

Για την πραγματοποίηση της 3ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής της Β΄ Λυκείου στη Θεσσαλονίκη, το ΓΕΛ Καμένων Βούρλων δέχτηκε τις παρακάτω προσφορές:

1. At Holidays: Hotel Capsis 4*: €147/μαθητή με πρωινό

2. Connection Travel: οκτώ προτεινόμενες επιλογές ως εξής:
     Ad Imperial Palace Hotel 4*: €129/μαθητή με πρωινό
     Imperial Plus / Urban Smart Hotel: €159/μαθητή με πρωινό
     Athlos Hotel 4*: €129/μαθητή με πρωινό και €149/μαθητή με ημιδιατροφή
     Hotel Kornilios Palace 4*: €109/μαθητή με πρωινό και €129/μαθητή με ημιδιατροφή
     Perinthos Hotel 4*: €129/μαθητή με πρωινό και €159/μαθητή με ημιδιατροφή
     Hotel Alexandros 3*: €99/μαθητή με πρωινό
     Telioni Hotel 3*: €119/μαθητή με πρωινό
     Rotonda Hotel 3*: €109/μαθητή με πρωινό και €129/μαθητή με ημιδιατροφή

3. Lokris Travel: τρεις προτεινόμενες επιλογές ως εξής:
      Capsis Hotel 4*: €131/μαθητή με πρωινό
      Hotel Philippion 4*: €114/μαθητή με πρωινό
      Hotel Santabeach 4*: €126/μαθητή με πρωινό

4. Zorpidis Travel Services: Hotel Capsis 4*: €150/μαθητή με πρωινό:

Τα μέλη της αρμόδιας επιτροπής, αφού έλαβαν υπόψη τις διατάξεις της υπ’ αριθμόν 20883/ΓΔ4/12-2-2020 Υ.Α., (ΦΕΚ 456/τ. β΄/13-2-2020), τα ποιοτικά χαρακτηριστικά των προσφορών (κατηγορία καταλυμάτων, τοποθεσία, παροχές) και τα οικονομικά χαρακτηριστικά (τιμή ανά μαθητή), αξιολόγησαν τις προσφορές που υποβλήθηκαν στο ΓΕ.Λ. Καμένων Βούρλων και αποφάσισαν ομόφωνα να κάνουν δεκτή την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου Lokris Travel για το Capsis Hotel με τιμή €131 ανά μαθητή με πρωινό. Αν και η τιμή δεν είναι η χαμηλότερη, το σχολείο θεωρεί ότι είναι η πιο συμφέρουσα καθώς το ξενοδοχείο είναι κατηγορίας 4*, στο κέντρο της πόλης, χωρίς μπαλκόνια (σημαντικό για την ασφάλεια των μαθητών) και συγχρόνως πληροί όλους τους όρους και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά που ζητήθηκαν με την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος που απευθύνθηκε (μετακινήσεις, ασφάλιση, Φ.Π.Α., κ.λπ.)

Καμένα Βούρλα, 06/03/2024

Μεράντζα Ευδοκία