Πρόσκληση εκδήλωσης προσφορών για 3ήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στα Ιωάννινα της Β τάξης του 1ου ΓΕΛ Λαμίας

Το 1ο ΓΕ.Λ. Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για την πραγματοποίηση 3ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στα Ιωάννινα, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός: Ιωάννινα  – Δωδώνη
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: Εξήντα εννέα (69)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: Πέντε (05)
  • Διάρκεια: Τρεις (03) ημέρες
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 19/4/2024
  • Ημερομηνία επιστροφής:  21/4/2024
  • Κατάλυμα: Ξενοδοχείο τουλάχιστον 3* εντός κέντρου της πόλης των Ιωαννίνων  (να αναφερθεί το όνομα του ξενοδοχείου)
  • Μεταφορικό μέσον: Δύο λεωφορεία, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)

Πρόγραμμα μετακινήσεων:

Παρασκευή 19-4-2024: Λαμία (08:00) –Μέτσοβο –  Ιωάννινα (14:00)

Σάββατο 20-4-2024: Ιωάννινα  (10:00) – Δωδώνη  – Ιωάννινα (15:00)

Κυριακή  21-4-2024:  Ιωάννινα  –Καλαμπάκα –  Λαμία

Απαιτείται ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνόδων που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με την ένδειξη «ΙΩΑΝΝΙΝΑ», στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου ΓΕ.Λ.Λαμίας  (Ταχ. Δ/νση: 1ο ΓΕ.Λ. Λαμίας, Κ. Παλαμά 6, Λαμία, Τ.Κ. 35131), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και τη Δευτέρα 11-3-2024 (ώρα 11:00).

Με την προσφορά θα κατατεθούν: η άδεια λειτουργίας του γραφείου σας, τα ασφαλιστικά συμβόλαια για τη μεταφορά των μαθητών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοτυπία και το ειδικό σήμα λειτουργίας του γραφείου σε ισχύ.

Να ληφθεί υπόψη η με αρ. 20883/ΓΔ4/13-02-2020, απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ.