1ο  ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

«Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση διήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών της Γ τάξης στο ΝΑΥΠΛΙΟ την Πέμπτη 25 και την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024»

1ο Γυμνάσιο Λαμίας

Κ. Παλαμά 6,  Τ.Κ. 35131, ΛΑΜΙΑ

Τηλ. 2231022474

mail@1gym-lamias.fth.sch.gr

Το 1ο Γυμνάσιο Λαμίας  προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση 2ήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης με τα εξής χαρακτηριστικά:

Προορισμός: Ναύπλιο

Αριθμός μαθητών/ριών που συμμετέχουν: πενήντα τέσσερις με απόκλιση 3 μαθητών (54  +  ή – 3)

Αριθμός συνοδών καθηγητών/ριών: τέσσερις  (04)

Διάρκεια: δύο (02) ημέρες

Ημερομηνία αναχώρησης: 25/04/2024

Ημερομηνία επιστροφής:  26/04/2024

Κατάλυμα: Ξενοδοχείο στο Ναύπλιο (να αναφερθεί το όνομα του ξενοδοχείου)

Μεταφορικό μέσον: λεωφορείο με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)

Πρόγραμμα μετακινήσεων:

1η ημέρα Πέμπτη   25-04-2024

07.30: Αναχώρηση από το σχολείο με ενδιάμεση στάση στον Ισθμό της Κορίνθου. Θα γίνουν και δύο ολιγόλεπτα διαλείμματα κατά τη διαδρομή στην Εθνική οδό).

13.30: Άφιξη στο Ναύπλιο, εγκατάσταση στο ξενοδοχείο και πρόχειρο φαγητό.

17.00: Περίπατος στην Ακροναυπλία ( Ίτς Καλέ)

19.00: Ξενάγηση στην Παλιά Πόλη του Ναυπλίου, περιήγηση σε ιστορικά σημεία της πόλης (Βουλευτικό, Μητρόπολη, Πύλη ).

20:30: Δείπνο – περίπατος -Επιστροφή στο ξενοδοχείο

2η ημέρα Παρασκευή 26-04-2024

08.30: Πρωινό

10.00: Επίσκεψη στην Εθνική Πινακοθήκη του Ναυπλίου παράρτημα της Εθνικής Πινακοθήκης-Μουσείου Αλέξανδρου Σούτσου.

11.00: Επίσκεψη στο Πελοποννησιακό Λαογραφικό Ίδρυμα «Βασίλειος Παπαντωνίου»

12.00: Αναχώρηση για το Θέατρο της Επιδαύρου, διέλευση από το μνημείο του «Λέοντος των Βαυαρών»

12.45: Άφιξη, ξενάγηση στο Θέατρο της Επιδαύρου και το Μουσείο της (διάρκεια : 90΄)

14.15: Αναχώρηση για Λαμία, στάση για πρόχειρο φαγητό και μια ακόμη ενδιάμεση στάση στην Εθνική Οδό.

20.30: Άφιξη στη Λαμία (1ο Γυμνάσιο Λαμίας).

Το πρόγραμμα ενδέχεται να τροποποιηθεί κατά περίπτωση.

Απαιτείται ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και πρόσθετη ασφάλιση μαθητών/ριών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή/τρια (με ΦΠΑ).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατεθούν σε κλειστό φάκελο με την ένδειξη «ΝΑΥΠΛΙΟ» ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως στο 1ο Γυμνάσιο Λαμίας, είτε με κλειδωμένο email (στην ηλεκτρονική διεύθυνση: mail@1gym-lamias.fth.sch.gr) το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 15-3-2024 και ώρα 11:30 π.μ. (καταληκτική ημερομηνία).

Με την προσφορά θα κατατεθούν: η άδεια λειτουργίας του γραφείου σας, τα ασφαλιστικά συμβόλαια για τη μεταφορά των μαθητών/ριών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοτυπία και το ειδικό σήμα λειτουργίας του γραφείου σε ισχύ. Να ληφθεί υπόψη η με αρ. 20883/ΓΔ4/13-02-2020, απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ..

Θωμά Μαγδαληνή