Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος του Μουσικού Σχολείου Λαμίας για την πραγματοποίηση 4ήμερης εκπ/κής επίσκεψης στην Καστοριά

Το Μουσικό Γυμνάσιο Λαμίας με Λυκειακές Τάξεις προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση 4ήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης για συμμετοχή σε φεστιβάλ Μουσικής με τα εξής χαρακτηριστικά:

Τάξεις: Γυμνάσιο και Λύκειο. Προορισμός: Καστοριά

Αριθμός μαθητών/ριών που συμμετέχουν: είκοσι δύο (22)

Αριθμός συνοδών καθηγητών/ριών: τέσσερις (τρεις (03) καθηγητές Μουσικής και ένας (01) Σχολικός Νοσηλευτής)

Διάρκεια: τέσσερις (04) ημέρες

Ημερομηνία αναχώρησης: 18/04/2024

Ημερομηνία επιστροφής:  21/04/2024

Κατάλυμα: Ξενοδοχείο στην Καστοριά (να αναφερθεί το όνομα του ξενοδοχείου)

Μεταφορικό μέσον: λεωφορείο με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)

Πρόγραμμα μετακινήσεων:

Πέμπτη, 18-04-2024: Αναχώρηση από το σχολείο στις 15.00΄. Με τις απαιτούμενες στάσεις άφιξη στην Καστοριά.

Παρασκευή, 19-04-2024: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο στις 09.00΄. Συναυλία του συνόλου κιθάρας.

Σάββατο, 20-04-2024: 09.00΄ αναχώρηση από το ξενοδοχείο. Συμμετοχή στα σεμινάρια κιθάρας και κρουστών.

Κυριακή, 21-04-2024: 09.00΄ αναχώρηση από το ξενοδοχείο. Συμμετοχή όλων των μαθητών στην τελική συναυλία του φεστιβάλ. Λαμία, επιστροφή στο σχολείο στις 21.00΄περίπου.

Απαιτείται ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και πρόσθετη ασφάλιση μαθητών/ριών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή/ήτρια (με ΦΠΑ).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο με την ένδειξη «ΚΑΣΤΟΡΙΑ» στο γραφείο του Διευθυντή του Μουσικού Γυμνασίου Λαμίας με Λυκειακές Τάξεις. (Ταχ. Δ/νση: Λεωφόρος Καλυβίων 154, Λαμία, Τ.Κ. 35132), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και τη Παρασκευή, 15.03.2024 και ώρα 12:00΄).

Με την προσφορά θα κατατεθούν: η άδεια λειτουργίας του γραφείου σας, τα ασφαλιστικά συμβόλαια για τη μεταφορά των μαθητών/ριών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοτυπία και το ειδικό σήμα λειτουργίας του γραφείου σε ισχύ.

Να ληφθεί υπόψη η με αρ. 20883/ΓΔ4/13-02-2020, απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ..

Οδυσσέας  Γκοτζαμάνης

φιλόλογος