Επαναπρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για Ημερήσια Εκπαιδευτική Επίσκεψη στις Θερμοπύλες στις 28.03.2024 – Γυμνάσιο Αταλάντης

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: Π. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ 4

ΤΚ – ΠΟΛΗ: 35200 – ΑΤΑΛΑΝΤΗ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: ΚΟΝΤΕΛΕΣ ΗΛΙΑΣ

ΤΗΛ: 2233022279 – 2233350636

ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ

ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΡΜΟΠΥΛΩΝ

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Αταλάντης επαναπροκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για τη διοργάνωση μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών / μαθητριών της Α & Β Τάξης Γυμνασίου στο ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΡΜΟΠΥΛΩΝ που θα πραγματοποιηθεί την ΠΕΜΠΤΗ: 28/03/2024

Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών / μαθητριών: Εκατόν Πενήντα  (150)

Αριθμός συνοδών καθηγητών: Επτά (7)

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

1.Μετακίνηση με τρία λεωφορεία των 50 θέσεων & ένα μικρό των 20 θέσεων (αναχώρηση 08:30 πμ από το Γυμνάσιο Αταλάντης την ΠΕΜΠΤΗ: 28/03/2024, με προορισμό το ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΡΜΟΠΥΛΩΝ και επιστροφή την ίδια ημέρα πριν τις 16:30). Τα λεωφορεία πρέπει να διαθέτει όλα τα έγγραφα καταλληλότητας, επαγγελματική άδεια οδήγησης, έγγραφα οδηγού, κ.λ.π.

2.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αναχώρηση από το Γυμνάσιο Αταλάντης στις 08:30 πμ

Ξενάγηση ανά ομάδες στο μουσείο Θερμοπυλών, επίσκεψη στις θερμές πηγές και στον καταρράκτη.

Επίσκεψη στο Κέντρο Δορυφορικών Επικοινωνιών Θερμοπυλών.

Ελεύθερος χρόνος για αναψυχή και φαγητό στα Καμένα Βούρλα.

Συγκέντρωση στις 15:30 για αναχώρηση

Άφιξη στο Γυμνάσιο Αταλάντης πριν τις 16:30

3.Μεταφορές και επισκέψεις με το λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα.

4.Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης (υποχρεωτική) και Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).

5.Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής με ΦΠΑ, αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή/μαθήτρια. Αποδείξεις θα κοπούν στα ονόματα των μαθητών και όχι στο σχολείο.

Οι προσφορές να κατατεθούν στο Γραφείο του Διευθυντή του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την ΤΕΤΑΡΤΗ: 13/03/2024 (ώρα: 12η μεσημβρινή) σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη «μονοήμερη εκδρομή στις ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ».

Δε γίνονται δεκτές προσφορές μέσω e-mail σύμφωνα με το αριθ. πρωτ. 190919/Δ2/25/11/2014 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ. Στο φάκελο των προσφορών θα επισυνάπτεται απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου, στην οποία θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και στοιχεία των ασφαλειών.

Τα απαραίτητα επισυναπτόμενα δικαιολογητικά θα πρέπει να είναι σε πρωτότυπη μορφή και όχι μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (σύμφωνα με το αριθ. πρωτ. 190919/Δ2/25-11-2014 έγγραφο του ΥΠΟΠΑΙΘ) και οι διατάξεις της ΥΑ με αρ.33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/Β΄/6-3-2017)

ΚΟΝΤΕΛΕΣ ΗΛΙΑΣ

ΠΕ:03 – ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ