Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκπαιδευτική επίσκεψη του 2ου ΓΕΛ – Δελφοί, Αράχωβα, Ιτέα

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

Ε-mail σχολείου : mail@2lyk-lamias.fth.sch.gr

Το 2ο ΓΕΛ Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης ομάδας μαθητών του σχολείου μας σε αρχαιολογικούς χώρους : Δελφούς – Αράχωβα – Ιτέα.

• Τάξη : ομάδας μαθητών του προγράμματος
  • Προορισμός: Δελφούς – Αράχωβα – Ιτέα
  • Διάρκεια                          :  1 ημέρα (επιστροφή 20:00 περίπου)
  • Ημερομηνία αναχώρησης   :  21-03-2024 και ώρα 08:00.
  • Ημερομηνία επιστροφής     :  21-03-2024 και ώρα 20:00 περίπου.
  • Μεταφορικό μέσο: ΈΝΑ λεωφορείο ( μικρό  – με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.)
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:  30 (± 3 άτομα)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3 (± 1 άτομα)
  • Διανυκτέρευση: καμία

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης, πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας με ακριβή περιγραφή του κόστους της.

Ζητείται προσφορά :

• για το συνολικό κόστος της εκδρομής,  και
  • για το κόστος ανά μαθητή.

Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ασφάλιση που παρέχεται.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, στο 2ο ΓΕΛ Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπωςκαι όχι με τηλεομοιοτυπία (fax) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail),το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 15-03-2024 και ώρα 10:00.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του Σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων & κηδεμόνων και εκπρόσωπο των μαθητών.

O Διευθυντής του 2ου Γενικού Λυκείου Λαμίας

Δαφνάς Ιωάννης