Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία, για τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου Αγίου Κωνσταντίνου στη Θεσσαλονίκη

Το Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Γ΄ του Γυμνασίου Αγίου Κων/νου στη Θεσσαλονίκη στα πλαίσια του  πολιτιστικού  προγράμματος  «Τα μνημεία μας ‘μιλούν’».

(κόστος ανά μαθητή και κόστος συνολικό).

• Προορισμός: Θεσσαλονίκη
  • Διάρκεια: Δύο διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο (κατηγορίας 4 – 5 αστέρων)
  • Ημερομηνία αναχώρησης: Τετάρτη, 03/04/2024 από Άγιο Κων/νο και ώρα 08:00 π.μ. από το χώρο του Σχολείου)
  • Ημερομηνία επιστροφής: Παρασκευή, 05/04/2024 και ώρα 20:00 μ.μ.
  • Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)..
  • Μετακινήσεις : Την 1η ημέρα επίσκεψη στη Βεργίνα και στη Βέροια και στη συνέχεια Θεσσαλονίκη.

Τις δύο επόμενες ημέρες μετακινήσεις μέσα στην πόλη και στα Κάστρα.

• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 25 (16 αγόρια – 09 κορίτσια)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
  • Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης & Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 20–04-2024 στις 12:00 μ.μ.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου,  δύο συνοδούς καθηγητές, τον Πρόεδρο  του Συλλόγου των γονέων-κηδεμόνων και τον Πρόεδρο  του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών. Πέρα από το κόστος θα αξιολογηθούν και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της εκάστοτε προσφοράς.                                                                                                               Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ                                                                        Ανεστόπουλος Κων.