Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση 3ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής του Γυμνασίου Ραχών στη Θεσσαλονίκη

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ
Διεύθυνση: Ράχες
Τηλ.: 2238031500
e-mail: mail@gym-rachon.fth.sch.gr
Το Γυμνάσιο Ραχών δέχεται οικονομικές προσφορές για την πραγματοποίηση 3ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στη Θεσσαλονίκη από Πέμπτη 18/4/2024 έως Σάββατο 20/4/2024.
Προορισμός: Θεσσαλονίκη
Διάρκεια: Πέμπτη 18/4/2024 (08:00΄π.μ.) – Σάββατο 20/4/2024 (09:00΄μ.μ.)
Συμμετέχοντες: Είκοσι (20) μαθητές – τρεις (3) συνοδοί καθηγητές.
Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο μέχρι πενήντα (50) θέσεις που θα πληροί όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, Δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας, άδειες και νομιμοποιητικά έγγραφα οχήματος και οδηγού).
Διαμονή: των μαθητών σε δίκλινα δωμάτια και των συνοδών σε μονόκλινα δωμάτια ξενοδοχείου 4 – 5 αστέρων εντός της πόλης εκτός κέντρου (μέχρι 5χλμ. απόσταση από το κέντρο της Θεσσαλονίκης) με ή χωρίς ημιδιατροφή.
Στην προσφορά να περιλαμβάνονται:
1. Το συνολικό κόστος (κόστος μεταφοράς – κόστος δύο (2) διανυκτερεύσεων διαμονής με πρωινό ή και ημιδιατροφή) και το κόστος που αναλογεί σε κάθε μαθητή.
2. Το κόστος της πρόσθετης ασφάλισης που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας.
3. Η ασφάλιση ευθύνης διοργανωτών, συνοδευόμενη από το ειδικό σήμα λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου με υπεύθυνη δήλωση ότι βρίσκεται σε ισχύ.
4. Φωτοτυπία της άδειας κυκλοφορίας του λεωφορείου με ελληνικές πινακίδες κυκλοφορίας.
5. Η ονομασία του ξενοδοχείου και η επίσημη ιστοσελίδα του.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν στο Γυμνάσιο Ραχών (τηλ. 2238031500) κατά τις ώρες λειτουργίας του (08:00 – 13:00) καθημερινά σε κλειστό φάκελο αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς το αργότερο μέχρι την Τρίτη 26-3-2024 (ώρα:13:00).

Πρόγραμμα 3ήμερης εκδρομής
1η Ημέρα – Πέμπτη 18 -4-2024
Ράχες – Βεργίνα – Θεσσαλονίκη
2η Ημέρα – Παρασκευή 19-4-2024
Θεσσαλονίκη – Αμερικανική Γεωργική Σχολή – Mediterranean Cosmos

3η Ημέρα – Σάββατο 20-4-2024
Θεσσαλονίκη – Πέλλα – Βέροια – Λάρισα – Ράχες

Το πρόγραμμα δύναται να τροποποιείται από τον Αρχηγό της εκδρομής, όταν υπάρχει λόγος.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΤΣΙΛΟΦΥΤΟΥ ΕΛΕΝΗ