ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ, ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ

Το Γυμνάσιο Μακρακώμης προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση 3ήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της Β΄ τάξης  με τα εξής χαρακτηριστικά:

Προορισμός: Ναύπλιο

Αριθμός μαθητών/ριών που συμμετέχουν: Είκοσι επτά (27)

Αριθμός συνοδών καθηγητών/ριών: τρεις (03)

Διάρκεια: τρεις (03) ημέρες

Ημερομηνία αναχώρησης: 18/04/2024

Ημερομηνία επιστροφής: 20/04/2024

Κατάλυμα: Ξενοδοχείο στο Τολό ή Ναύπλιο (να αναφερθεί το όνομα του ξενοδοχείου)

Μεταφορικό μέσον: λεωφορείο με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)

Πρόγραμμα μετακινήσεων:

Πέμπτη, 18-04-2024: Αναχώρηση από το σχολείο στις 08.00΄. Με τις απαιτούμενες στάσεις άφιξη στο Κ.Ε.ΠΕ.Α  Νέας Κίου.  Το απόγευμα ξενάγηση στα μουσεία του Ναυπλίου.

Παρασκευή, 19-04-2024: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο στις 09.00΄. Παλαμήδι – Μυκήνες – επιστροφή στο Ναύπλιο.

Σάββατο, 20-04-2024: 09.00΄ αναχώρηση από το ξενοδοχείο. 09.30΄, Επίδαυρος,  13.00΄αναχώρηση για τη Μακρακώμη(στάση στον Ισθμό της Κορίνθου), επιστροφή στο σχολείο στις 20.30΄περίπου.

Το πρόγραμμα δύναται να τροποποιείται από τον Αρχηγό της εκδρομής, όταν υπάρχει λόγος.

Απαιτείται ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και πρόσθετη ασφάλιση μαθητών/ριών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή/ήτρια (με ΦΠΑ).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο με την ένδειξη «ΝΑΥΠΛΙΟ» στο γραφείο του Διευθυντή του  Γυμνασίου Μακρακώμης (Ταχ. Δ/νση: Ε. Καλαντζή 25, Μακρακώμη, Τ.Κ. 35011), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και τη Παρασκευή, 05.04.2024 και ώρα 12:00΄).

Με την προσφορά θα κατατεθούν: η άδεια λειτουργίας του γραφείου σας, τα ασφαλιστικά συμβόλαια για τη μεταφορά των μαθητών/ριών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοτυπία και το ειδικό σήμα λειτουργίας του γραφείου σε ισχύ.

Να ληφθεί υπόψη η με αρ. 20883/ΓΔ4/13-02-2020, απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ..

Μπουλαλάς Ιωάννης