Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος 4ου Γυμνασίου Λαμίας για επίσκεψη στο ΚΠΕ Πορόιων

Το 4ο Γυμνάσιο. Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για την πραγματοποίηση τριήμερης περιβαλλοντικής επίσκεψης στην Κερκίνη (Κ.Π.Ε. Πορόιων), με τα εξής χαρακτηριστικά:
•Προορισμός: Κάτω Πορόια
•Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: τριάντα (30)
•Αριθμός συνοδών καθηγητών: τρεις (3)
•Διάρκεια: Τρεις (03) ημέρες
•Ημερομηνία αναχώρησης: 06/03/2014
•Ημερομηνία επιστροφής: 08/03/2014
•Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο πενήντα θέσεων, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
Πρόγραμμα μετακινήσεων:
Πέμπτη 06-03-2014: Λαμία (07:30) – Θεσσαλονίκη – Σέρρες
Παρασκευή 07-03-2014: Σέρρες (09:00) – Κ.Π.Ε. Πορόιων – Λίμνη Κερκίνη Σάββατο 08-04-2014: ΚΠΕ Πορόιων (09:00) – Κιλκίς(Βοτανικός Κήπος Κρουσίων) – Π. Παντελεήμονας Λαμία

Απαιτείται ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνόδων που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ), χωρίς να υπολογίζονται οι δαπάνες διαμονής.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Διευθυντή του 4ου το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 27-02-2014 (ώρα 12:00).
Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Πάλλας Δήμος