ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 8ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ

8o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

Ταχ. Δ/νση: Ροδίτσα, Λαμία

Τ.Κ.- Πόλη: 35100 Λαμία

e-mail: mail@8gym-lamias.fth.sch.gr

Πληροφορίες: Καρανάσιος Δημήτριος

Τηλέφωνο: 2231025187

Fax: 2231025337

Το 8ο Γυμνάσιο Λαμίας (Ροδίτσας) δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Α’, Β’, και  Γ’ τάξης του σχολείου μας.

• Προορισμός:  Μακρυνίτσα – Βόλος
  • Διάρκεια: 1 ημέρα
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 27/03/2014
  • Ημερομηνία επιστροφής: 27/03/2014
  • Μεταφορικό μέσον: Λεωφορεία  (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότης, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 147
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 8

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο 8ο Γυμνάσιο Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 5/3/2014.  Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και μαθητών.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ