Αξιολόγηση Προσφορών Πολυήμερης Εκδρομής ΓΕΛ Αμφίκλειας στη ΡΩΜΗ

Για την πραγματοποίηση της τετραήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής της Γ΄ Τάξης του ΓΕΛ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ στη  ΡΩΜΗ , που θα πραγματοποιηθεί στις 8 με 13 Δεκεμβρίου 2014, το σχολείο μας δέχτηκε τις εξής προσφορές:

1. Grefis Holidays: 5 Διανυκτερεύσεις στη Ρώμη σε Ξενοδοχείο 4*, πτήση με Alitalia 575 €/κατ΄άτομο, και με Aegean 560 €/κατ΄άτομο (χωρίς φόρους πόλεων)
2. Ikaros Tours: 5 Διανυκτερεύσεις στη Ρώμη σε Ξενοδοχείο 4*, πτήση με Aegean 595 €/κατ΄άτομο (με φόρους πόλεων 30 euro/ατομο). Στην προσφορά δεν αναφέρονται ρητά οι ξεναγήσεις σε Βατικανό και Πομπηία.
3. Lokris Travel: 5 Διανυκτερεύσεις στη Ρώμη σε Ξενοδοχείο 4*, πτήση με πτήση Alitalia 533 €/κατ΄άτομο (χωρίς φόρους πόλεων). Δεν υπάρχει στην προσφορά η ζητούμενη ημερήσια εκδρομή και ξενάγηση στην Πομπηία σύμφωνα με την προκήρυξη.

4. Globe-Trotter Tours & Travel: 5 Διανυκτερεύσεις στη Ρώμη σε Ξενοδοχείο 4*, πτήση με Alitalia 540 €/κατ΄άτομο (χωρίς φόρους πόλεων).

Μετά από αξιολόγηση των προσφορών από την αρμόδια επιτροπή και με βάση τα κριτήρια της προκήρυξης, επιλέχθηκε η προσφορά του Globe-Trotter Tours & Travel γιατί είναι πιο συμφέρουσα από οικονομικής άποψης (σύμφωνα με την Υ.Α.) και καλύπτει όλα τα ζητούμενα της προκήρυξης και τις ανάγκες των μαθητών.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ