ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΤΗΣ ΔΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ 1ου ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ

Για την προγραμματισμένη εκδρομή της Α΄Λυκείου 1ου ΓΕΛ Λαμίας, ζητήθηκαν μέσα από την ιστοσελίδα της Δ.Δ.Ε.Φθιώτιδας προσφορές από ταξιδιωτικά Γραφεία. Για την αξιολόγηση των δύο προσφορών των ταξιδιωτικών Γραφείων, οι οποίες υποβλήθηκαν και οι οποίες βρίσκονται στο αρχείο του σχολείου μας, συγκροτήθηκε επιτροπή με την αριθ.4/27/01/2015 πράξη του Διευθυντή. Στην επιτροπή αυτή συμμετείχαν οι: 1), Υποδ/ντής του 1ου ΓΕΛ Λαμίας Φουντούκη Γιαννούλα , 2) Υποδ/ντής του 1ου ΓΕΛ Λαμίας Αγγελούσης Δημήτριος ,3) Καφαρίδου Ελένη εκπαιδευτικός-συνοδός , 4),Πατσινακίδου Ξένια πρόεδρος του συλλόγου διδασκόντων, και 5), Μέριανος Σπυρίδωνας εκπρόσωπός των μαθητών.
Η παραπάνω επιτροπή μετά από αξιολόγηση των προσφορών:
Επέλεξε ως πλέον συμφέρουσα την οικονομική προσφορά του ταξιδιωτικού Γραφείου, «Travel Plus» λόγω του ότι αυτή είναι η οικονομικότερη και συγχρόνως πληροί όλους τους όρους και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά που ζητήθηκαν με την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος. Στη συνέχεια αποφασίστηκε να υπογραφεί σύμβαση μεταξύ του ταξιδιωτικού Γραφείου «Travel Plus» και του 1ου και 4ου ΓΕΛ Λαμίας αφού παρέλθει η κατά το νόμο το διάστημα των 02 ημερών από την σύνταξη του πρακτικού .
Σύμφωνα με τη σύμβαση αυτή το συνολικό ποσό που θα καταβληθεί στο ταξιδιωτικό Γραφείο για τη μετακίνηση των μαθητών ανέρχεται στα 437,50€ (35Χ12,50=437,50€) Η επιβάρυνση ανά μαθητή θα είναι 12,50€
Το ταξιδιωτικό Γραφείο διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ
και παρέχει Ασφάλιση αστικής Ευθύνης Διοργανωτή αλλά και πρόσθετη ασφάλιση ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης.
Γι’ αυτό συντάχτηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται.
Ο Δ/ντής του 1ου ΓΕΛ Λαμίας
αα