Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τριήμερη εκδρομή μάθητών Γ’ Τάξης του Γυμνασίου Δομοκού στην Καστορία

Γυμνάσιο Δομοκού
Δομοκός Φθιώτιδας ΤΚ 35010
Τηλ:22320 22241

Το Γυμνάσιο Δομοκού δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση 3-ήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ Γυμνασίου στην Καστοριά στις 13,14 και 15/03/2015.
Πρόγραμμα εκδρομής:
13-03-2015: Αναχώρηση στις 8.00 για Καστοριά με ενδιάμεση στάση.
Άφιξη στο ΚΠΕ Καστοριάς στη 13:00. Αναχώρηση από το ΚΠΕ 14:30 και άφιξη στο ξενοδοχείο στις 15:00
14-03-2015: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο στις 09:00 για το πάρκο Εθνικής Συμφιλίωσης στο Γράμμο.
Επιστροφή στο ξενοδοχείο στην Καστοριά στις 14:00
15-3-2015: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο στις 09:00 και επίσκεψη στο Νυμφαίο και στο ενυδρείο. Αναχώρηση για το Δομοκό στις 16:00.
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 14
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
Προδιαγραφές
1. Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) για την μετάβαση, τις μετακινήσεις στην περιοχή και την επιστροφή
2. Ξενοδοχείο 3 αστέρων τουλάχιστον, για 2 διανυκτερεύσεις στην Καστορία σε δίκλινα και τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους εκπαιδευτικούς.
3. Όλα τα δωμάτια να βρίσκονται σε ένα ή το πολύ σε δύο ορόφους ξενοδοχείου
4. Στη διαμονή να συμπεριλαμβάνεται πρωινό.
Στην προσφορά να αναφέρεται η συνολική τιμή της εκδρομής καθώς και η τιμή ανά μαθητή.
Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Δομοκού ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 20/02/2015 στις 12:00.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από το διευθυντή του Σχολείου, τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο των συμβουλίων των μαθητών.

Γεωργίου Θεόδωρος