«Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για μονοήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Β΄και Γ΄τάξης του Γυμνασίου Αγίου Κων/νου, στη Λαμία»

Το Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Β΄και Γ΄τάξης του Γυμνασίου Αγίου Κων/νου στη Λαμία.
• Προορισμός: Λαμία
• Διάρκεια: Μία (1) ημέρα εντός του ωραρίου του Σχολείου
• Ημερομηνία αναχώρησης: 04/03/2015
• Ημερομηνία επιστροφής: 04/03/2015
• Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
• Μετακινήσεις : Από Άγιο Κων/νο προς Λαμία και το αντίστροφο.
• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 52
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
• Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης & Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τρίτη 24–02-2015 στις 12:00 μ.μ.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών. Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ
Πετρής Λάμπρος, Φιλόλογος