Πρόσκληση για υποβολή προσφορών για τριήμερη εκδρομή στην Καστοριά της Α΄Λυκείου του ΓΕΛ Αταλάντης

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ Αταλάντη 25-2-2015
Δ/νση:Π. Μπακογιάννη 4-35200 Αταλάντη
Πληροφορίες: Χριστοδούλου Ευαγγελία
Τηλ:22330 23089

Το Γενικό Λύκειο Αταλάντης δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση της 3-ημερης εκδρομής των μαθητών της Α΄ Λυκείου στην Καστοριά .

Πρόγραμμα εκδρομής:
26-3-2015: Αναχώρηση στις 8.00 –Δισπηλιό – Καστοριά
27-3-2015: Αγ. Αχίλλειος – Ψαράδες (Πρέσπες) – Καστοριά
28-3-2015: Καστοριά – Βίτσι -Επιστροφή

Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 46
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
1. Όλα τα δωμάτια να βρίσκονται σε ένα ή το πολύ σε δύο ορόφους ξενοδοχείου
2. Στη διαμονή να συμπεριλαμβάνεται πλούσιο πρωινό σε μπουφέ ή ημιδιατροφή
Ζητάμε τιμή για : α) μόνο με πρωϊνό και β) με ημιδιατροφή
3. Ξενοδοχείο 4 αστέρων τουλάχιστον, για 2 διανυκτερεύσεις στην Καστοριά σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους εκπαιδευτικούς.

Στην προσφορά να αναφέρεται η συνολική τιμή της εκδρομής καθώς και η τιμή ανά μαθητή.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης του διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γενικό Λύκειο Αταλάντης ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 4–3-2015 στις 12:00 μ.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από την διευθύντρια του σχολείου, , τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ