Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Α΄ και Β΄ Λυκείου Ν. Μοναστηρίου στην Κέρκυρα.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Α΄ και Β΄Λυκείου Ν. Μοναστηρίου στην Κέρκυρα.

Το Γυμνάσιο- Λυκειακές τάξεις Ν. Μοναστηρίου δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τριήμερης εκδρομής της Α΄ και Β΄ Λυκείου στην Κέρκυρα.
Προορισμός: Κέρκυρα.
Διαμονή : Κέρκυρα.
Περιήγηση : Κέρκυρα – Ηγουμενίτσα
Διάρκεια: 3 ημέρες.
Μεταφορικό μέσο : Λεωφορείο,πλοίο.
Ημερ. Αναχώρησης : 2 Απριλίου(Πέμπτη)
Ημερ. Επιστροφής : 4 Απριλίου
Αριθμός Μαθητών: 24, Συνοδοί: 4

Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:
1)Η κατηγορία του ξενοδοχείου και το τι θα προσφέρει.
2)Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
3)Πρόσθετη ατομική ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας για κάθε εκδρομέα.
4)Φ.Π.Α.
5)Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
6) Προσφορά συνολικού κόστους της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν στο Γυμνάσιο – Λυκειακές Τάξεις Ν. Μοναστηρίου, αυτοπροσώπος ή ταχυδρομικώς, το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη 11 Μαρτίου 2015 σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ.1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012 (Β΄ 2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται ή άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

1η Ημέρα
1) Άφιξη στη Κέρκυρα.
2) Περιήγηση στην πόλη(Καντούνια, Σπιανάδα).

2η Ημέρα
1) Προσκύνημα στον Ιερό Ναό του Άγιου Σπυρίδωνα .
2) Επίσκεψη στο Μουσείο-Εκκλησία Παναγίας Αντιβουνιώτισσας ή/και στο Μουσείο Ασιατικής Τέχνης.
3) Αχίλλειο.

3η Ημέρα
1) Αναχώρηση για Ηγουμενίτσα.
2) Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείου Ηγουμενίτσας
3) Επιστροφή.