[ 3o ΓΕΛ Λαμίας] Επανάληψη πρόσκλησης ενδιαφέροντος για προγραμματιζόμενη διήμερη εκδρομή της A΄ τάξης στην Πελοπόννησο.

Ο Διευθυντής του 3ου Γενικού Λυκείου Λαμίας επαναπροκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση διήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Α΄ τάξης του σχολείου στα πλαίσια του μαθήματος της Ιστορίας, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός:  Πελοπόννησος.
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 80
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 30/03/2015 (07:30 π.μ.)
  • Ημερομηνία επιστροφής:  31/03/2015 (09:00 μ.μ.)
  • Μεταφορικό μέσον: Δύο  λεωφορεία (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).
  • Διαμονή: Ξενοδοχείο στην περιοχή του Ναυπλίου, κατά προτίμηση στο κέντρο της πόλης του Ναυπλίου, τουλάχιστον 3*(χαρακτηρισμένο επισήμως από τον Ε.Ο.Τ), με πρωινό.
  • Είδος δωματίων: (δίκλινα, τρίκλινα, τετράκλινα). Μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.
  • Ασφαλιστική «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (πρόσθετη ασφάλιση).
  • Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης.
Πρόγραμμα μετακινήσεων της εκδρομής:

1η ημέρα:

Αναχώρηση από Λαμία, επίσκεψη στο αρχαίο θέατρο και μουσείο Επιδαύρου, εγκατάσταση στο ξενοδοχείο, επίσκεψη στο Παλαμήδι και την Ακροναυπλία. Σε περίπτωση που το ξενοδοχείο είναι εκτός πόλης περιλαμβάνεται η μετακίνηση από και προς το ξενοδοχείο για βραδυνό φαγητό.

2η ημέρα:

Αναχώρηση από το ξενοδοχείο, επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο των Μυκηνών, μετάβαση στο Λουτράκι για φαγητό, επιστροφή στη Λαμία.

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος (με Φ.Π.Α.) της εκδρομής και το κόστος ανά μαθητή περιλαμβανομένων όλων των μετακινήσεων που έχουν προγραμματιστεί.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Διευθυντή του 3ου Γενικού Λυκείου Λαμίας (Ταχ. Δ/νση: 3ο Γενικό Λύκειο Λαμίας, Σπ. Μουστακλή 6, Τ.Κ. 35100, Λαμία) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 12-03-2015 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08.00π.μ. – 01.30μ.μ.). Δεν γίνονται δεκτές προσφορές με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σύμφωνα με το αριθ. πρωτ. 190919/Δ2/25/11/2014  έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό – τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης & Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει την Πέμπτη 12-03-2015 και ώρα 13:00.

Ανδρεαδάκης Ιωάννης