ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΓΙΑ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 8ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ ΣΤΟ ΒΟΛΟ – ΚΑΛΑ ΝΕΡΑ ΒΟΛΟΥ

8o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

Ταχ. Δ/νση: Ροδίτσα, Λαμία

Τ.Κ.- Πόλη: 35100 Λαμία

e-mail: mail@8gym-lamias.fth.sch.gr

Πληροφορίες: Κομιανός Κωνσταντίνος

Τηλέφωνο: 2231025187

Fax: 2231025337

Το 8ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση μονοήμερης  εκδρομής  στο  Βόλο – Καλά Νερά των μαθητών  του σχολείου μας.

• Προορισμός:  Καλά Νερά Βόλου.
  • Διάρκεια: 1 ημέρα.
  • Ημερομηνία εκδρομής:  Πέμπτη 30-04-2015
  • Μεταφορικό μέσον: 3 λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 150
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 8

Το πρόγραμμα της μονοήμερης  εκδρομής  είναι το ακόλουθο:

08:00 π.μ. : Αναχώρηση από το σχολείο.

09:30  π.μ. :  Ενδιάμεση στάση  30΄ λεπτών στην Ν. Αγχίαλο.

10:00 π.μ. :  Αναχώρηση για Αθανασάκειο  Μουσείο  Βόλου και περιήγηση  στο  Μουσείο από 10:30  έως 11:50.

12:00 μ.μ. :  Αναχώρηση  από  Βόλο  για  Καλά  Νερά.  Περιήγηση και   μεσημεριανό  φαγητό  έως  14:50  μ.μ.

15:00 μ.μ. :  Αναχώρηση  από Καλά  Νερά για Βόλο. Περιήγηση στην πόλη  και την παραλιακή  περιοχή του Βόλου έως 18:50 μ.μ.

19:00 μ.μ. : Αναχώρηση   από Βόλο για  Λαμία με 10λεπτη στάση  στην Εθν. Οδό.

20:45 μ.μ. :  Άφιξη στο 8ο Γυμνάσιο  Λαμίας στη  Ροδίτσα.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο 8ο Γυμνάσιο Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την  Τετάρτη  22/04/2015 ( ώρα 13.00 μ.μ.). Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και τριών μαθητών του 15-μελούς Μαθητικού Συμβουλίου.

ΚΟΜΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ