Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πολυήμερη εκδρομή της Γ τάξης του ΓΕΛ Ελάτειας – Ανακοινοποίηση ως προς τον αριθμό των μαθητών

Το Γενικό Λύκειο Ελάτειας δέχεται οικονομικές προσφορές για την πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ’ Λυκείου
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ : 27 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές
1. ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΙΤΑΛΙΑ
Από 5 έως 11 Δεκεμβρίου (επταήμερη)
Συγκεκριμένα: Μετάβαση ακτοπλοϊκώς στο Μπάρι (1 διανυκτέρευση εν πλω), Πομπηία, Ρώμη (3 διανυκτερεύσεις), Σιένα, Φλωρεντία (1 διανυκτέρευση), Ανκόνα, επιστροφή ακτοπλοϊκώς με διανυκτέρευση εν πλω.
2. ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΙΤΑΛΙΑ
Από 7 έως 11 Δεκεμβρίου (πενταήμερη)
Συγκεκριμένα: Αναχώρηση αεροπορικώς για Ρώμη με πρωινή πτήση (2 διανυκτερεύσεις), Σιένα, Φλωρεντία (2 διανυκτερεύσεις), Πίζα και επιστροφή από Ρώμη αεροπορικώς με απογευματινή πτήση.
3. ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΙΣΠΑΝΙΑ
Από 7 έως 11 Δεκεμβρίου (πενταήμερη)
Συγκεκριμένα: Αναχώρηση για Βαρκελώνη (4 διανυκτερεύσεις) με πρωινή πτήση και επιστροφή αεροπορικώς από Βαρκελώνη με απογευματινή πτήση.
ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ : Ξενοδοχεία 4* με ημιδιατροφή κοντά στο κέντρο
Οι προσφορές θα πρέπει να είναι σε ξεχωριστό φάκελο ανά προορισμό και να περιλαμβάνουν:
• Ακτοπλοϊκά ή αεροπορικά εισιτήρια κατά περίπτωση και ώρες δρομολογίων
• Διανυκτέρευση σε καμπίνες για όλους τους μαθητές και τους συνοδούς σε περίπτωση ακτοπλοϊκής μετακίνησης.
• Μετακίνηση με λεωφορείο από Ελάτεια προς το λιμάνι της Πάτρας ή προς το αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος κατά περίπτωση και αντίστροφα.
• Διαμονή σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.
• Μεταφορές και περιηγήσεις με λεωφορείο σε όλες τις πόλεις σύμφωνα με το πρόγραμμα
• Έμπειρος ξεναγός σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
• Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
• Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
• Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Σε κάθε προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ (Ελάτεια, Τ.Κ. 35004 ΤΗΛ. : 2234031021) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι Παρασκευή 30-10-2015, αναγράφοντας στο φάκελο τον προορισμό στον οποίο αναφέρεται η προσφορά και το μέσο μετάβασης.

Γεώργιος Μαργιώλας