ΘΕΜΑ: «Αξιολόγηση προσφορών πολυήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξης του ΓΕΛ Αμφίκλειας»

Μετά την προκήρυξη ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση της πολυήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξης του Λυκείου μας κατατέθηκαν προσφορές από τα τουριστικά γραφεία:
1. Ikaros Tours
2. Glober Τrotter tours& travel
3. Dromeas Travel
4. Lokris Travel
Η συσταθείσα από το Διευθυντή Επιτροπή Αξιολόγησης συνεδρίασε την Παρασκευή 23/10/2015 αμέσως μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των προσφορών από τα τουριστικά γραφεία (ώρα: 12η μεσημβρινή) και προέβη στην αξιολόγηση αυτών.
Λαμβάνοντας υπόψη: α) την Υ.Α. 129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/02-12-2011) και β) την προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος και γ)τις υποβληθείσες προσφορές, αποφάσισε και επέλεξε την προσφορά του τουριστικού γραφείου Glober Τrotter  tours & travel ως οικονομικά συμφέρουσα.

Τα ποιοτικά και ποσοτικά στοιχεία των προσφορών έχουν ως εξής:
1. Ikaros Tours: τιμή ανά μαθητή 585 € (περιλαμβάνει: hotel 4*, πτήση με την ΑEGEAN ξεναγήσεις και επισκέψεις σύμφωνα με την προκήρυξη, φόροι πόλεων, ασφάλεια Αστικής και Επαγγελματικής Ευθύνης, πλήρη ιατροφαρμακευτική κάλυψη, και άλλα στοιχεία της προκήρυξης)
2. Glober Τrotter tours & travel: τιμή ανά μαθητή 470 € (περιλαμβάνει: hotel 4*, πτήση με την Alitalia, ξεναγήσεις και επισκέψεις σύμφωνα με την προκήρυξη, ασφάλεια Αστικής και Επαγγελματικής Ευθύνης, πλήρη ιατροφαρμακευτική κάλυψη και άλλα στοιχεία της προκήρυξης)
3. Dromeas Travel: τιμή ανά μαθητή 505 € η ελάχιστη των προτάσεων με την AEGEAN (περιλαμβάνει: hotel 4*, πτήση με την ΑEGEAN ξεναγήσεις και επισκέψεις σύμφωνα με την προκήρυξη (δεν αναφέρεται η εκδρομή στο Tivoli), ασφάλεια Αστικής και Επαγγελματικής Ευθύνης, πλήρη ιατροφαρμακευτική κάλυψη και άλλα στοιχεία της προκήρυξης). To ίδιο τουριστικό γραφείο κατέθεσε και πρόταση για πτήση με την Ryan Air κάτι που ερχόταν σε αντίθεση με την αναγραφόμενη στην προκήρυξη προτίμηση πτήσης.
4. Lokris Travel: τιμή ανά μαθητή 475 € (περιλαμβάνει: hotel 4*, πτήση με την Alitalia, ξεναγήσεις και επισκέψεις σύμφωνα με την προκήρυξη, ασφάλεια αστικής και Επαγγελματικής Ευθύνης, πλήρη ιατροφαρμακευτική κάλυψη και άλλα στοιχεία της προκήρυξης)

Ευχαριστούμε τα τουριστικά γραφεία για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό

Για την Επιτροπή Αξιολόγησης
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΙΩΑΝ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ