3ο Γυμνάσιο Λαμίας: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος (υποβολή προσφορών) από ταξιδιωτικά γραφεία για για διδακτική επίσκεψη της Γ΄τάξης σε Υπάτη-Πλατύστομο

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ
Tαχ. Δ/νση: Σπ. Μουστακλή 6 Λαμία
Πόλη – ΤΚ: Αφανός Λαμία – 35 100
Web: http://www.3gymlamias.gr
E-mail: mail@3gym-lamias.fth.sch.gr
Τηλέφωνο: 22310 52433
Fax: 22310 22476

30-11-2015

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση μονοήμερης διδακτικής επίσκεψης του σχολείου μας  σε  ΥΠΑΤΗ-ΠΛΑΤΥΣΤΟΜΟ, στα πλαίσια των βιωματικών δράσεων της Γ΄Γυμνασίου “Περιβάλλον και Εκπαίδευση” και του ΣΕΠ.

• Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών/μαθητριών: 38

• Αριθμός εκπαιδευτικών: 4 (Αρχηγοί: Όλγα Τσακουρίδου, Νίκη Τριανταφύλλου. Συνοδοί: Ιωάννης Ζωγλοπίτης, Σίσκου Μαρία)

• Προορισμός: Υπάτη-Πλατύστομο

• Διάρκεια: Από 14 Δεκεμβρίου 2015 – 14 Δεκεμβρίου 2015

• Αναχώρηση: 14/12/2015, ημέρα Δευτέρα, ώρα 8:00 πμ, από το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας

• Άφιξη: 14:00 μμ, στο 3ο Γυμνάσιο Λαμίας

• Μεταφορικό μέσο: Λεωφορεία, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας.)

Πρόγραμμα (αναλυτικά)

Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015

• 08:00 Αναχώρηση από το σχολείο μας

• Πεζοπορία σε δασικό μονοπάτι από Λυχνό ως το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας, επίσκεψη στο Μουσείο και την Ι.Μ. Αγάθωνος

• Επίσκεψη στα Λουτρά Πλατυστόμου

• Επιστροφή: 14:00 μμ

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη “Μονοήμερη διδακτική επίσκεψη σε Υπάτη-Πλατύστομο» στο γραφείο του Διευθυντή του 3ου Γυμνασίου Λαμίας (Ταχ. Δ/νση: 3ο Γυμνάσιο Λαμίας, Σπ. Μουστακλή 6, Αφανός- Λαμία, ΤΚ 35 100) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015 (ώρα 13:00 μμ).

Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και τα στοιχεία των ασφαλειών.

-Ο-
Διευθυντής