ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ TOY ΕΙΔΙΚΟY ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟY ΓΥΜΝΑΣΙΟY ΛΑΜΙΑΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

Ταχ. Δ/νση:       Γρεβενών & Μπελογιάννη

Ταχ. Κώδικας :  35100

Πληροφορίες :   E.  Σαΐτη

Τηλέφωνο :        22310 21743 – 21472

Fax:                    22310 21743

Email:                 mail@gym-eid-lamias.fth.sch.gr

30-11-2015

ΘΕΜΑ: «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ».

Το Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά
(ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση της μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής του σχολείου μας στο Βόλο.

• Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών/μαθητριών, συνοδών και εκπαιδευτικών: 34
  • Αριθμός εκπαιδευτικών: 4 (Αρχηγοί: Θωμαή Φεράτη, Σαΐτη Ευθυμία Συνοδοί: Τσακωνίτης Χρήστος, Λιάπης Βασίλειος)
  • Προορισμός: Βόλος
  • Ημερομηνία πραγματοποίησης εκδρομής: 16/12/2015
  • Αναχώρηση: 16/12/2015, ημέρα Τετάρτη, ώρα 8:30 πμ, από το Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Λαμίας
  • Άφιξη: 17:00 μμ, στο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Λαμίας
  • Μεταφορικό μέσο: Λεωφορεία, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας.)

Πρόγραμμα (αναλυτικά)

Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2015

• 08:30 Αναχώρηση από το σχολείο μας για τον Βόλο.
  • 10:00 Άφιξη στον Ανθοκομικό Συνεταιρισμό Ατόμων με Αναπηρίες στα Κήπια Ανακασιάς Βόλου.
  • 12:00 Αναχώρηση από τον Ανθοκομικό Συνεταιρισμό με προορισμό το Μουσείο Πλινθοκεραμοποιίας Νικολάου & Σπυρίδωνος Τσαλαπάτα στο Βόλο.
  • 12:15 Άφιξη στο Μουσείο Πλινθοκεραμοποιίας.
  • 13:30 Αναχώρηση για την πλατεία Ρήγα Φεραίου στο Βόλο.
  • 13:40 Άφιξη στην πλατεία Ρήγα Φεραίου, στο «χωριό του Άη Βασίλη».
  • 15:30 Αναχώρηση για το σχολείο στην Λαμία.
  • 17:00 Άφιξη στην Λαμία στον χώρο του Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη “Μονοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στο Βόλο» στο γραφείο της Διευθύντριας του Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου Λαμίας (Ταχ. Δ/νση: Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Λαμίας, Γρεβενών και Μπελογιάννη, Λαμία, ΤΚ 35 100) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015 (ώρα 12:00 μμ).

Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και τα στοιχεία των ασφαλειών.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.

Για όλες τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται το κόστος ανά μαθητή, στο οποίο θα συμπεριλαμβάνονται όλες οι λοιπές χρεώσεις (ΦΠΑ κλπ).

Η αξιολόγηση των προσφορών θα γίνει την ίδια μέρα στις 12:00 μ.μ. από την Διευθύντρια και τους συνοδούς καθηγητές.

Το Τουριστικό-Ταξιδιωτικό Γραφείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί τηλεφωνικώς.

H Διευθύντρια

Ευθυμία Σαΐτη