Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος υποβολής προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για τη διδακτική επίσκεψη στη Στυλίδα του Γ3΄ τμήματος του 2ου Γυμνασίου Λαμίας

Το 2ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται Οικονομικές προσφορές από Ταξιδιωτικά Γραφεία για τη διδακτική επίσκεψη των μαθητών του Γ3΄ τμήματος, που έχει προγραμματιστεί για την Παρασκευή 22 Ιανουαρίου 2016 με προορισμό τη ΣΤΥΛΙΔΑ, στα πλαίσια του Εκπαιδευτικού-Περιβαλλοντικού Προγράμματος με θέμα την «Ελιά», με το παρακάτω πρόγραμμα:

08.30΄: Αναχώρηση από το σχολείο.

09.00΄: Άφιξη στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Στυλίδας-Υπάτης.

Παρακολούθηση του προγράμματος από το Περιβαλλοντικό Κέντρο.

11.30΄: Επίσκεψη σε Ελαιοτριβείο και Βιοτεχνία συσκευασίας ελιάς.

12.30΄: Διάλλειμα

13.00΄: Αναχώρηση για Λαμία.

13.30΄: Άφιξη στο 2ο Γυμνάσιο Λαμίας.

Συμμετέχουν 19 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές. Το μεταφορικό μέσο θα είναι ένα (1) λεωφορείο. Ημερομηνία αναχώρησης και επιστροφής η 22η Ιανουαρίου 2016.

Τα ενδιαφερόμενα Ταξιδιωτικά Γραφεία πρέπει να καταθέσουν στο σχολείο:

1. Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή,
  2. Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ,
  3. Αποδεικτικά στοιχεία ή υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι το όχημα που θα χρησιμοποιηθεί στην επίσκεψη έχει περάσει επιτυχώς από τους ελέγχους του ΚΤΕΟ στις προκαθορισμένες ημερομηνίες, διαθέτει δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας και ότι θα είναι καθαρό την ημέρα της επίσκεψης.

Τα παραπάνω στοιχεία και η οικονομική προσφορά με το συνολικό κόστος της εκδρομής, περιλαμβανομένου ΦΠΑ και με το κόστος ανά μαθητή, πρέπει να παραδοθεί σε κλειστό φάκελο στο 2ο Γυμνάσιο Λαμίας (Παπαβασιλείου 4 – Λαμία – 35100) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι Δευτέρα 21-12-2015 και ώρα 13.30΄.

Παναγιώτης Τζανετάκης