μονοήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Π.Ο του Γυμνασίου Υπάτης στο Κ.Π.Ε. Μουζακίου

Το Γυμνάσιο Υπάτης δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών της Περιβαλλοντικής Ομάδας στο Μουζάκι
Συγκεκριμένα:
 Η εκπαιδευτική επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016.
 Ο αριθμός των συμμετεχόντων είναι τριάνταεφτά (37) μαθητές και μαθήτριες, ένας (1) αρχη-γός και δύο (02) συνοδοί καθηγητές.
Το πρόγραμμα της εκπαιδευτικής επίσκεψης θα περιλαμβάνει:
Αναχώρηση από Υπάτη στις 7.30, άφιξη στο Μουζάκι 9.30
Αναχώρηση από Μουζάκι στις 13.30, άφιξη στην Υπάτη 3.30
Η προσφορά θα πρέπει να περιέχει και να εξασφαλίζει τα παρακάτω:
 Μεταφορά των μαθητών με ένα (1) σύγχρονο και ασφαλές λεωφορείο.
 Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, όπως ορίζει η κείμενη νομοθεσία, καθώς και πρόσθετη προαιρετική ασφάλιση για περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας μαθητή ή συνοδού καθηγητή.
 Την αντιμετώπιση της περίπτωσης που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή την προβλεπόμενη ημερομηνία λόγω ανωτέρας βίας
 Αποδεικτικά στοιχεία ή υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι τα οχήματα που θα χρησιμοποιηθούν στην εκδρομή έχουν περάσει επιτυχώς από τους ελέγχους του ΚΤΕΟ στις προκαθορισμένες ημερομηνίες, διαθέτουν δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας και ότι θα είναι καθαρά την ημέρα της εκδρομής.
 Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται να αναγράφεται τόσο το συνολικό κόστος (με ΦΠΑ), όσο και το κόστος ανά μαθητή.
Με την προσφορά θα κατατεθεί από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Υπάτης ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως μέχρι τη Δευτέρα 22-2-16 13:30 μ.μ στο γραφείο του Δ/ντή