Συμμετοχή του ΕΕΕΕΚ Φθιώτιδας στην υπαίθρια αγορά του ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΩΝ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΕΕΕΚ Φθιώτιδας

Το Σάββατο 04 Δεκεμβρίου 2021 το σχολείο μας συμμετείχε στην ετήσια Χριστουγεννιάτικη Αγορά (Bazaar) που οργάνωσε το Πνευματικό Κέντρο Ρουμελιωτών (παράρτημα Φθιώτιδας) στον πεζόδρομο της οδού Ροζάκη Αγγελή, που αποτελεί θεσμό για την πόλη μας. Το σχολείο μας πρόσφερε κατασκευές των εργαστηρίων και εκπαιδευτικοί μας βοήθησαν την ημέρα της αγοράς.

Πλήθος χειροποίητων χριστουγεννιάτικων κατασκευών και δώρων, σπιτικών αλμυρών και γλυκών εδεσμάτων, κοσμούσαν τους πάγκους και κέντριζαν το ενδιαφέρον των πολυπληθών επισκεπτών.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκε χριστουγεννιάτικο θεατρικό δρώμενο από τους μαθητές και μαθήτριες του 3ου Δημοτικού σχολείου Λαμίας με την καθοδήγηση της δασκάλας τους που ενθουσίασε τους παρευρισκόμενους.

Το Πνευματικό Κέντρο Ρουμελιωτών διακρίνεται ιδιαίτερα για το φιλανθρωπικό του έργο και στηρίζει το σχολείο μας. Φέτος θα συνδράμει στο έργο μας, προσφέροντας ένα πολυμηχάνημα γυμναστικής για τα παιδιά μας.

Ευχαριστούμε θερμά και ευχόμαστε καλές γιορτές με υγεία, αγάπη, δύναμη και χαρά!

Κοινή Χρήση