ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ & ΛΥΚΕΙΟ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ

Με λαμπρότητα τελέστηκε τη Δευτέρα 11/09/2023, ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά στο Γυμνάσιο Σπερχειάδας και στο Γενικό Λύκειο Σπερχειάδας. Στην τελετή χοροστάτησε ο Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης Πατέρας Κύριλλος, από τον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου.

Τα δύο σχολεία τίμησαν με την παρουσία τους και απηύθυναν χαιρετισμό, η Διευθύντρια Περιφερειακής Εκπαίδευσης Στερεάς κα Μπενιάτα Ελένη, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδος κ. Σπαλιώρας Κωνσταντίνος, ο Σύμβουλος Παιδαγωγικής Ευθύνης Λυκείου Σπερχειάδας κ. Καλιώρας Χρήστος, ο Δήμαρχος Μακρακώμης κ. Χαντζής Γεώργιος, η Αντιδήμαρχος Παιδείας και Αθλητισμού κα Ρήγα Λαμπρινή – Λυδία, ο Αντιδήμαρχος Παπαευθυμίου Οδυσσέας, ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Μακρακώμης κ. Στεφανής Κωνσταντίνος και εκπρόσωποι των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου και Λυκείου Σπερχειάδας. Χαιρετισμό και μήνυμα προς τους μαθητές για μία καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, απηύθυναν επίσης η Διευθύνρια του Γυμνασίου Σπερχειάδας κα Παυλέτση Σοφία και ο Διευθυντής του Λυκείου Σπερχειάδας κος Αλεξάκης Χρήστος.

Κοινή Χρήση