«Πάμε απόκριες; Πάμε Λαμία!» – Καρναβάλι 2024 – Το πρόγραμμα εκδηλώσεων

Ο Δήμος μας διοργανώνει φέτος τη μεγαλύτερη γιορτή της Αποκριάς με μια – χωρίς προηγούμενο – συμμετοχή μικρών και μεγάλων, σχολείων κάθε βαθμίδας, Συλλόγων και Σωματείων, Ωδείων και Σχολών Xορού, Εθελοντών και Ιδιωτών. Οι εκδηλώσεις περιλαμβάνουν πλήθος δραστηριοτήτων και επιλογών για κάθε ηλικία: Καρναβαλούπολη για παιδιά, κυνήγι χαμένου θησαυρού, παραδοσιακούς χορούς, Dj party, Grill party, Rock party, διαγωνισμό χορού, μουσικά σύνολα, τη βραζιλιάνικη μπάντα κρουστών Quilombo, το φαντασμαγορικό Teatro Theama (ξυλοπόδαροι, ζογκλέρ, μασκότ, θέατρο δρόμου) αλλά και πολλές ακόμη εκπλήξεις.

Συμμετέχει η Δημοτική Φιλαρμονική Λαμίας.

Οι εκδηλώσεις κορυφώνονται με την Κεντρική Καρναβαλική Παρέλαση την οποία παρουσιάζει η Ματθίλδη Μαγγίρα.

Ελάτε όλοι να ξεφαντώσουμε, με κέφι, τραγούδια και χορό σε ρυθμούς Λαμιώτικου Καρναβαλιού.

Απόκριες για όλους!

Απόκριες με όλους!

*Σε περίπτωση διαφοροποίησης του προγράμματος για έκτακτο λόγο θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση αναπροσαρμογής.

Δήμος Λαμίας

Κοινή Χρήση