Συμμετοχή του Γυμνασίου Σπερχειάδας στον Ημιμαραθώνιο Σπερχειού

Την Κυριακή 24 Μαρτίου 2024 το Γυμνάσιο Σπερχειάδας συμμετείχε στον 7ο Ημιμαραθώνιο Σπερχειού “Αθανάσιος Ακρίδας” που διοργάνωσε ο Δήμος Μακρακώμης με τη στήριξη της κοινότητας Σπερχειάδας, με την παράλληλη δράση “ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΤΩΡΑ” σε συνεργασία με τον ΦοΔΣΑ Στερεάς Ελλάδας ΑΕ.
Οι μαθητές μας ενημέρωσαν τους αθλητές για το σωστό τρόπο ανακύκλωσης απορριμμάτων και τους μοίρασαν καπέλα και σχετικά ενημερωτικά φυλλάδια ώστε να επιτευχθεί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στον αγώνα για την προστασία του περιβάλλοντος.
Επιπλέον μαθητές του Γυμνασίου Σπερχειάδας, το Σάββατο 23 Μαρτίου, έλαβαν μέρος στις αγωνιστικές διαδρομές 1000 και 2500 μέτρων του Ημιμαραθωνίου, όπου δύο εξ΄ αυτών κατέκτησαν χάλκινα μετάλλια.

Κοινή Χρήση