Διεθνές Εκπαιδευτικό συνέδριο Edupolicies

Το Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου 2014, στις 10.30 π.μ., η Σχολική Σύμβουλος των Φιλολόγων έχει εισήγηση με θέμα «Η πολιτιστική πολιτική στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση», στο πλαίσιο του 5ου Διεθνούς Συνεδρίου «Διεθνείς και Ευρωπαϊκές Τάσεις στην Εκπαίδευση: Οι επιρροές τους στο Ελληνικό Εκπαιδευτικό Σύστημα», που γίνεται στα Εκπαιδευτήρια Λαμπίρη, Μοσχάτο ? Αθήνα, στις 26 ? 28 Σεπτεμβρίου, 2014, υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής με τη συνεργασία των Ανώτατων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων:

• Μοντέλα Σχεδιασμού και ανάπτυξης Σχολικών Μονάδων, Τμήμα Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής και του Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού, Πανεπιστήμιο Αιγαίου

• Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (ΑΣΠΑΙΤΕ)

• Τμήμα Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης

• Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης

& τη συνεργασία των Ευρωπαϊκών Οργανισμών:

• Ευρωπαϊκό Συμβούλιο Μουσικής (European Music Council)
  • Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας, Ιταλικό Ερευνητικό Συμβούλιο (Institute of Educational Technology, Italian Research Council)

Επισυνάπτω Πρόγραμμα του συνεδρίου.
Πόπη Πολυμέρου
Το πρόγραμμα του συνεδρίου