Πρόσκληση σε Ευρωπαϊκό συνέδριο

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση σε Ευρωπαϊκό συνέδριο»
Σας ενημερώνουμε ότι η Δ.Δ.Ε. Φθιώτιδας διοργανώνει Ευρωπαϊκό Συνέδριο στις 22 Ιουνίου 2017, ημέρα Πέμπτη και ώρα προσέλευσης 8.30 π.μ στο αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στη Λαμία (Παπασιοπούλου 2-4) , στο πλαίσιο συμμετοχής της σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα ERASMUS+ με τίτλο «Μέντωρ – Καθοδήγηση μεταξύ καθηγητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης». Η θεματολογία του συνεδρίου έχει διευρυνθεί καθώς εκτός από την παρουσίαση των αποτελεσμάτων του ευρωπαϊκού προγράμματος θα επεκταθεί και στη Θεματική Ενότητα του μεντορισμού στους Διευθυντές Σχολικών Μονάδων.
Ως εκ τούτου θεωρούμε δεδομένη τη συμμετοχή της διευθυντικής ομάδας των σχολικών μονάδων αρμοδιότητάς μας και παρακαλούμε όπως διαμορφώσετε το πρόγραμμα του σχολείου προκειμένου να συμμετέχουν απρόσκοπτα και οι εκπαιδευτικοί των σχολικών σας μονάδων. Θα δοθούν Βεβαιώσεις Παρακολούθησης.
Σας επισυνάπτουμε την πρόσκληση του συνεδρίου και το πρόγραμμα του συνεδρίου.
Σπύρος Α. Πιλιτζίδης
το πρόγραμμα στα Ελληνικά