3o ΕΠΑ.Λ Λαμίας

Το 3ο ΕΠΑ.Λ Λαμίας (Εσπερινό) σας προσκαλεί στη διαδικτυακή παρουσίαση του σχεδίου δράσης “Stem & ΕΠΑ.Λ: Εκπαιδευτικές Πλατφόρμες Ρομποτικής – 3D Printing” στο πλαίσιο του προγράμματος “Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ”.
Το σχέδιο αυτό εκπονήθηκε κατά το προηγούμενο σχολικό έτος από τους μαθητές και τις μαθήτριες των Τομέων Πληροφορικής και Μηχανολογίας υπό την κύρια επίβλεψη του καθηγητή Πληροφορικής κ. Χρήστου Θεοδώρου και σε συνεργασία με το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου υπό τη διεύθυνση του κ. Αλεξάνδρου Καρακώστα.
Η επιτυχία του σχεδίου δράσης και η ενθουσιώδης υποδοχή και ανταπόκριση των μαθητών/τριών μας επιβάλλουν να συνεχίσουμε το σχέδιο δράσης και φέτος, προσφέροντας πλούσιες εκπαιδευτικές εμπειρίες στους ανθρώπους του καθημερινού μόχθου που επιλέγουν το σχολείο μας για ένα καλύτερο μέλλον.
Συνδεθείτε μαζί μας στη διεύθυνση  bit.ly/3epallam  μέσω της πλατφόρμας WEBEX
Την ΤΡΙΤΗ 20/10/2020 στις 19.00