Επίσκεψη της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων Ν. Κεραμέως σε Σχολεία της Φθιώτιδας

Ήταν συγκινητική η παρουσία της Υπουργού Παιδείας σήμερα στην πόλη μας. Μετά από την πολύμηνη προσπάθεια της εκπαιδευτικής κοινότητας να δίνει και να λαμβάνει γνώσεις μέσα από τον παγκόσμιο ιστό, η κυρία Κεραμέως έδωσε αισιόδοξα μηνύματα στους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές.
Επισκέφθηκε σχολεία της Λαμίας, μεταξύ αυτών το 6ο Γυμνάσιο και το 8ο Γυμνάσιο της Ροδίτσας, βρέθηκε κοντά στα θρανία των μικρών μαθητών, συνομίλησε μαζί τους, άκουσε τις απόψεις των διδασκόντων και τους συγχάρηκε για τη φιλότιμη και άοκνη προσπάθειά τους να μεταδώσουν τις πολύτιμες γνώσεις τους μέσα από την τηλεκπαίδευση. Επιβράβευσε όσους συμμετείχαν πιλοτικά σε «εργαστήρια δεξιοτήτων» και εμπλούτισαν με νέες εκπαιδευτικές θεματικές και επιχειρηματική σκέψη το Πρόγραμμα σπουδών.
Τέλος ευχηθήκαμε όλοι η επίσκεψη της Υπουργού να γίνει σφραγίδα δωρεάς για το νομό της Φθιώτιδας και να αποτελέσει αφετηρία προόδου και πνευματικής ανέλιξης για τον τόπο.
Δήμητρα Τσιάκα

Κοινή Χρήση