Το μήνυμα του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας στους νέους διευθυντές Γυμνασίων και Λυκείων

Συγχαρητήρια στις συναδέλφισσες και στους συναδέλφους, νεοεπιλεγείσες και νεοεπιλεγέντες διευθυντές των σχολικών μονάδων της Φθιώτιδας. Συναδέλφισσες και συνάδελφοι, αναλαμβάνετε ένα δύσκολο, υπεύθυνο, και σημαντικό έργο που, με τη βοήθεια του Θεού, με την αμφίδρομη συνεργασία με τους συλλόγους διδασκόντων, με τους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων, με τις μαθήτριες και τους μαθητές μας, με τους Συμβούλους Εκπαίδευσης, με την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας και με εμένα προσωπικά θα πετύχετε στο έργο σας. Στόχος όλων μας να ανεβάσουμε το επίπεδο της παιδείας, της εκπαίδευσης και της μόρφωσης στα δημόσια σχολεία της Φθιώτιδας. Να βάλει η δική μας γενιά ένα μικρό λιθαράκι στην κουλτούρα και τον πολιτισμό, στο μέλλον της περιοχής μας.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Χ. ΣΠΑΛΙΩΡΑΣ
Δρ Θεολογίας