ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΜΕ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΤΙΚΕΤΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΡΓΟ E-TWINNING

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΜΕ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΤΙΚΕΤΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΡΓΟ ETWINNING

Το σχολείο μας έχοντας τιμηθεί με Εθνική Ετικέτα Ποιότητας για το έργο e-Twinning Teachers4Europe. Let’s raise our voices “No more Cyber Hate Speech”, βραβεύτηκε πρόσφατα και με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας.

Η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας απονέμεται σε έργα με την υψηλότερη κατάταξη μεταξύ εκείνων που έλαβαν Εθνική Ετικέτα Ποιότητας καθώς παρουσιάζουν παραδείγματα επιτυχημένης ευρωπαϊκής συνεργασίας.

Το έργο μας θα παρουσιάζεται σε ειδικό πεδίο στην ευρωπαϊκή εκπαιδευτική πλατφόρμα  European School Education Platform.

Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριες και στους μαθητές που συμμετείχαν και συνέβαλαν στην επιτυχία του έργου!

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων και

του Διευθυντή του Γυμνασίου Μακρακώμης