1η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ Σ.Μ.Ε.Α.

ΘΕΜΑ: 1η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ Σ.Μ.Ε.Α.
Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) της Δ/νσης Δ.Ε. Φθιώτιδας η Ομάδα Φυσικής Αγωγής,με συνδιοργανωτή τον Δήμο Λαμιέων διοργανώνουν σε επίπεδο Νομού αγώνες κλασικού αθλητισμού Σ.Μ.Ε.Α.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λαμίας την Πέμπτη 25 Μαΐου 2017 με ώρα έναρξης 09:00πμ.
Κάθε μαθητής έχει δικαίωμα να αγωνισθεί σε ένα αγώνισμα εκ των: α) δρόμος 50μ, β) ρίψη πλαστικής μπάλας, γ) άλμα σε μήκος χωρίς φόρα.
Για την συμμετοχή μαθητών-τριών απαραίτητη είναι η ύπαρξη έγκυρου Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) και Υπεύθυνη δήλωση γονέα η κηδεμόνα.
Οι αγώνες έχουν στόχο την Κατανόηση της Διαφορετικότητας και την Κατάρριψη Στερεοτύπων την ψυχαγωγία και την χαρά της συμμετοχής.
O ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ
ΣΠΥΡΟΣ Α. ΠΙΛΙΤΖΙΔΗ