Για το πρόγραμμα πατήστε εδώ.
Η Διεύθυνση Β/θμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας και ο Σύνδεσμος Φιλολόγων Ν. Φθιώτιδας διοργανώνουν Επιστημονική Διημερίδα με θέμα: «Ζητήματα Παιδείας και Εκπαίδευσης σε περίοδο κρίσης», στις 9 και 10 Απριλίου, στο Εργατικό Κέντρο Λαμίας. Αφορμή για τη συνδιοργάνωση της Διημερίδας αποτελεί η πολύπλευρη και πολυεπίπεδη κρίση και οι επιπτώσεις της στην Παιδεία και την Εκπαίδευση.
Στόχος μας ο προβληματισμός και ο ανοιχτός, εποικοδομητικός διάλογος πάνω στα θέματα ? προβλήματα που αντιμετωπίζουν καθημερινώς τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας, από το μαθητή έως τα ανώτατα διοικητικά στελέχη. Οι ομιλητές είναι πανεπιστημιακοί καθηγητές, στελέχη της εκπαίδευσης και εκπαιδευτικοί.

Afissa

Κοινή Χρήση