Βιωματικό εργαστήριο αυτογνωσίας “Μητρική Αγάπη” 13 Μαίου στις 7.00 στο Πολιτιστικό Κέντρο.

Οι Διευθύνσεις Β/θμιας και Α/θμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας (Γραφεία Σχολ. Δραστηριοτήτων) σε συνεργασία με τον Εξωραϊστικό -Εκπολιτιστικό Σύλλογο Γυναικών Λαμίας διοργανώνουν εκδήλωση για τη Γιορτή της Μητέρας, η οποία θα έχει διαδραστικό, βιωματικό και ψυχαγωγικό χαρακτήρα.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 13 Μαΐου 2018 και ώρα 19.00 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Λαμιέων (Λεωνίδου 9-11), με κεντρικό ομιλητή και εμψυχωτή τον Κων/νο Μπούρα, συγγραφέα, ποιητή, θεατρολόγο και κριτικό.
Η εκδήλωση απευθύνεται όχι μόνο σε εκπαιδευτικούς αλλά σε όλους, μεγάλους και μικρούς (γονείς, μαθητές κ.λ.π.), οι οποίοι μπορούν να πάρουν μέρος και στο Βιωματικό Εργαστήριο.
Το Πρόγραμμα της εκδήλωσης έχει ως εξής:
Καλωσόρισμα
Βιωματικό Εργαστήριο αυτογνωσίας «Μητρική Αγάπη» (διάρκεια περ. 60 λεπτά), στο οποίο μπορούν να πάρουν μέρος μικροί και μεγάλοι, όπως προαναφέραμε.
Εμψυχωτής ο Κωνσταντίνος Μπούρας.
Μέρος β): Ομιλία με θέμα «Η μάνα στο θέατρο»: ( Κωνσταντίνος Μπούρας )
Παρακαλούμε για την ενημέρωση των εκπαιδευτικών της σχολικής σας μονάδας καθώς και των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων.

Κοινή Χρήση