«Από την Aυτοπροσωπογραφία στη  Selfie» αύριο στη Δημοτική Πινακοθήκη Λαμίας.

Λαμία 2/11/2018

Ο Δήμος Λαμιέων η Δημοτική Πινακοθήκη Λαμίας «Αλ. Κοντόπουλος» και το Παράρτημα Φθιώτιδας του Πνευματικού Κέντρου Ρουμελιωτών με την συμβολή της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας και του Ομίλου Φίλων Κινηματογράφου Λαμίας, σας προσκαλούν στα εγκαίνια της έκθεσης που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 3 Νοεμβρίου στις 19.30 με τίτλο: «Από την Aυτοπροσωπογραφία στη  Selfie» στη Δημοτική Πινακοθήκη Λαμίας.
Ομιλητές: κ. Εφη Παπαευθυμίου, Έφορος Δημοτικής Πινακοθήκη Λαμίας
Αθανάσιος Βούτσινος, Ψυχίατρος, Ψυχοθεραπευτής
Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Φθιώτιδας, συμβάλει στην εκδήλωση με αυτοπροσωπογραφίες μαθητών/τριών της Γ΄ Λυκείου, που προετοιμάζονται για την Ανωτάτη  Σχολή Καλών Τεχνών ή άλλων συναφών σχολών. Συμμετέχουν: 1ο ΓΕΛ Λαμίας: Ζιάκας Αθανάσιος, 2ο  ΓΕΛ Λαμίας: Ντάφoς Δημήτριος, 4ο ΓΕΛ Λαμίας: Ανταχόπουλος Ευάγγελος και Παπαχρήστος Δημήτριος, ΓΕΛ Μαρτίνου: Αλεξίου Ελένη, ΓΕΛ Δομοκού Π. Κάσκος, ΓΕΛ Αμφίκλειας: Μερκούρη Ηλιάνα, Κέφου Κωνσταντίνα, Κατσαρός Ιωάννης,  Κοβάτσι Κωστάντζα  και η Καραγκούνη Μάγγυ 1ο ΓΕΛ Λαμίας.

Κοινή Χρήση