Έκδοση της βεβαίωσης αποτελέσματος του διαγνωστικού ελέγχου rapid test

Σας ενημερώνουμε ότι για την έκδοση της βεβαίωσης αποτελέσματος του διαγνωστικού ελέγχου με ταχεία δοκιμασία ανίχνευσής αντιγόνου (rapid test) από Δημόσιες Δομές για ανεμβολίαστους εκπαιδευτικούς και μαθητές, οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών αντίστοιχα, αποστέλλουν mail στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση:

covid19@eody.gov.gr

Στο mail αναγράψτε:

o    Ονοματεπώνυμο

o    ΑΜΚΑ

o    Ημερομηνία Διεξαγωγής Τεστ

o    Τόπο Διεξαγωγής Τεστ

Επισυνάπτεται επίσης η βεβαίωση από τον/την Διευθυντή/ντρια της σχολικής μονάδας ότι αποτελούν στενή επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα.

Αν δεν υπάρχει η συγκεκριμένη βεβαίωση αναφέρεται ότι είναι εκπαιδευτικός ή μαθητής/τρια στο σχολείο και ότι είναι στενή επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα.

Από τη συγκεκριμένη διεύθυνση θα λαμβάνουν την απάντηση που θα πρέπει να προσκομίζουν στο σχολείο, αντί της βεβαίωσης αποτελέσματος που έβγαζαν μέχρι τώρα.

Κοινή Χρήση