Αποτελέσματα των εξετάσεων ΕΠΑ.Σ. και Π.ΕΠΑ.Σ.) Μαθητείας της Δ.ΥΠ.Α.

Ανακοινώθηκαν  από τον ΕΟΠΠΕΠ τα αποτελέσματα των εξετάσεων  πιστοποίησης   ΕΠΑ.Σ.  Μαθητείας και Πειραματικών Επαγγελματικών Σχολών (Π.ΕΠΑ.Σ.) Μαθητείας της Δ.ΥΠ.Α..

Στις εξετάσεις , οι οποίες διενεργήθηκαν για πρώτη φορά  από τον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.,  πήραν μέρος 1.465 απόφοιτοι των Επαγγελματικών Σχολών (ΕΠΑ.Σ.) Μαθητείας και Πειραματικών Επαγγελματικών Σχολών (Π.ΕΠΑ.Σ.) Μαθητείας της Δ.ΥΠ.Α. .

Οι υποψήφιοι που εξετάστηκαν σε 12 εξεταστικά κέντρα και σε σύνολο 31 ειδικοτήτων είχαν συνεχή, έγκαιρη, γενική και εξατομικευμένη ενημέρωση ψηφιακά, μέσα από την ιστοσελίδα eoppep.gr για όλες τις απαραίτητες πληροφορίες, σχετικά με το εξεταστικό τους κέντρο, την ημερομηνία που έδιναν εξετάσεις και την τράπεζα θεμάτων της ειδικότητά τους.