Το Παράρτημα Φθιώτιδας της ΕΜΕ συγχαίρει τους μαθητές που συμμετείχαν στην 41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα ¨ Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ¨

Δελτίο τύπου

Το Παράρτημα Φθιώτιδας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας συγχαίρει όλους τους μαθητές των Γυμνασίων και Λυκείων της Φθιώτιδας , που έλαβαν μέρος στις 24/02/2024 στην

41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα ¨ Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ¨

στη Λαμία, όπου για πρώτη φορά φέτος λειτούργησε εξεταστικό κέντρο.

ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ ιδιαίτερα τον μαθητή

Χαράλαμπο Πολίτη

της Γ’ τάξης του Μουσικού Γυμνασίου Λαμίας

για την κατάκτηση του Α’ Βραβείου

Του εύχεται ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και στον Προκριματικό Διαγωνισμό για τη στελέχωση της Ελληνικής Ολυμπιακής Μαθητικής Ομάδας που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στη Διεθνή και στη Βαλκανική Ολυμπιάδα. Ο Προκριματικός Διαγωνισμός θα πραγματοποποιηθεί στην Αθήνα το Σάββατο 6 Απριλιου 2024 ώρα 10:00 στο 2ο Πρότυπο ΓΕΛ Αθηνών.

Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που μαθητής από τη Φθιώτιδα διακρίθηκε σε έναν τόσο σημαντικό διαγωνισμό.

Πολλά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και στους γονείς αλλά και τους καθηγητές για τη συμβολή τους σε αυτήν την επιτυχία, τόσο ως συμπαραστάτες όσο και ως καθοδηγητές.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο
του Παραρτήματος Φθιώτιδας της Ε.Μ.Ε.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ 2024