Αξιολόγηση μαθητών Γυμνασίου

Αξιολόγηση μαθητών Γυμνασίου:

Mεταφέρεται στο δεύτερο τετράμηνο εάν για λόγους αντικειμενικούς, δεν καταστεί εφικτό να πραγματοποιηθεί στο πρώτο τετράμηνο |

ΦΕΚ. Αξιολόγηση μαθητών Γυμνασίου Δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ B 47 – 13.01.2021 η υπ. αρίθμ. 3245/Δ2 Απόφαση της Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων κας Ζέττας Μακρή, αναφορικά με τη διαδικασία αξιολόγησης των μαθητών Γυμνασίου. Σύμφωνα με την Απόφαση και ειδικά κατά το σχολικό έτος 2020-21, μεταφέρεται στο δεύτερο τετράμηνο η ωριαία γραπτή δοκιμασία που προβλέπεται στην περ. Γ’ της παρ. 1 του άρθρου 3 του π.δ. 126/2016, εάν για λόγους αντικειμενικούς, δεν καταστεί εφικτό να πραγματοποιηθεί στο πρώτο τετράμηνο.

Aναλυτικά η Απόφαση Αριθμ. 3245/Δ2 Διαδικασία αξιολόγησης μαθητών Γυμνασίου

Η ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Έχοντας υπόψη: ………………………………………………………………………………..

αποφασίζουμε:

Ειδικά κατά το σχολικό έτος 2020-21, εάν για λόγους αντικειμενικούς, δεν καταστεί εφικτό να πραγματοποιηθεί στο πρώτο τετράμηνο ωριαία γραπτή δοκιμασία που προβλέπεται στην περ. Γ’ της παρ. 1 του άρθρου 3 του π.δ. 126/2016, όπως ισχύει, αυτή μεταφέρεται στο δεύτερο τετράμηνο.

Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

Αθήνα, 12 Ιανουαρίου 2021

Η Υφυπουργός ΖΩΗ ΜΑΚΡΗ