Διαδικτυακή ενημερωτική διημερίδα για τα Νέα Ακαδημαϊκά Τμήματα από το 2ο ΚΕΣΥ Β’ Αθήνας υπό την αιγίδα της ΕΛ.Ε.ΣΥ.Π, για τους μαθητές της Γ Λυκείου, στις 19 & 20 Μαρτίου

1η ημέρα της Διαδικτυακής Διημερίδας του 2ου ΚΕΣΥ Β’ Αθήνας για τους μαθητές της Γ Λυκείου, με σκοπό την ενημέρωση τους σχετικά με Νέα Ακαδημαϊκά Τμήματα και τις επαγγελματικές προοπτικές και διεξόδους που προσφέρουν.

14:43 Τμήμα Μουσειολογίας, Παν. Πατρών (παρουσίαση: Παναγιωτόπουλος Γιώργος)

39:22 Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας, Παν. Πατρών (παρουσίαση: Γεώργιος Νικολάου)

1:26:11 Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Ε.Κ.Π.Α. (παρουσίαση: Αργυροπούλου Κατερίνα – Μαρία Μαμούρα)

1:49:35 Τμήμα Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου, Ε.Κ.Π.Α. (παρουσίαση: Χαρίτος Δημήτριος)

2:23:21 Τμήμα Παραστατικών και Ψηφιακών Τεχνών, Παν. Πελοποννήσου (παρουσίαση: Κόνδης Γεώργιος Βλαχάκη Χριστίνα & Τσενεμπή Δέσποινα)

2η ημέρα της Διαδικτυακής Διημερίδας του 2ου ΚΕΣΥ Β’ Αθήνας για τους μαθητές της Γ Λυκείου, με σκοπό την ενημέρωση τους σχετικά με Νέα Ακαδημαϊκά Τμήματα και τις επαγγελματικές προοπτικές και διεξόδους που προσφέρουν.
1:30 Τμήμα Συστημάτων Ενέργειας, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Παρουσίαση: Παπαγεωργίου Ελπινίκη – Θεοδοσίου Θεοδόσιος)
31:32 Τμήμα Περιφερειακής και Διασυνοριακής Ανάπτυξης, Παν. Δυτ. Μακεδονίας (Παρουσίαση: Μπακούρος Ιωάννης)
1:00:29 Τμήμα Αεροδιαστημικής επιστήμης και τεχνολογίας, Ε.Κ.Π.Α (Παρουσίαση: Καρτάλης Κων/νος)
1:32:15 Δασολογίας Επιστημών Ξύλου και Σχεδιασμού, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Παρουσίαση: Παπαδόπουλος Ιωάννης – Νταλός Γεώργιος)