Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων: Πρόσκληση επιτυχόντων

Πρόσκληση επιτυχόντων–εισακτέων στη Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων ακαδημαϊκού έτους 2022-23.

Οι επιτυχόντες-ουσες των πανελλαδικών εξετάσεων του 2022, καλούνται να παρουσιαστούν για κατάταξη στη Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων, στη Θεσσαλονίκη (Πλήθωνος Γεμιστού 1, τηλ.: 2310- 962188), στην πύλη της οδού Εγνατίας, τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 08:00.

Οι καλούμενοι/ες για κατάταξη στη σχολή θα πρέπει να προσκομίσουν τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά, που καθορίζονται στην Εγκύκλιο Διαταγή Προκήρυξης Διαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών.

Οι επιτυχόντες-ουσες θα πρέπει να συμμορφωθούν για την εφαρμογή των αντίστοιχων μέτρων και οδηγιών για την αποφυγή διασποράς της covid-19, σύμφωνα με τα πρωτόκολλα Υγειονομικής προστασίας καθοριζόμενα από την πολιτεία την συγκεκριμένη χρονική περίοδο. Λεπτομέρειες επί τούτου να ζητηθούν από τους επιτυχόντες απευθείας από τη Σχολή.