Βράβευση των μαθητών Γυμνασίων και Λυκείων του νομού Φθιώτιδας που διακρίθηκαν στους Μαθητικούς Διαγωνισμούς-Συγχαρητήρια σε όλους !

Το Παράρτημα Φθιώτιδας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας σας προσκαλεί

την Κυριακή 18 Ιουνίου 2023 και ώρα 11:30 π.μ στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Λαμιέων (Λεωνίδου 9 – 11 ) στη βράβευση των μαθητών Γυμνασίων και Λυκείων του νομού Φθιώτιδας που διακρίθηκαν στους Μαθητικούς Διαγωνισμούς της Ε.Μ.Ε «Θαλής» και «Πυθαγόρας » κατά το σχολικό έτος 2022-2023.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης ο Καθηγητής και Πρόεδρος του Τμήματος Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας , Νικόλαος Καραχάλιος θα παρουσιάσει το θέμα:
« Η αποτελεσματικότητα των Μαθηματικών στις άλλες Επιστήμες ».

Η παρουσία σας θα είναι ιδιαίτερα τιμητική, τόσο για τους μαθητές όσο και για το Παράρτημα.

ΕΜΕ ΦΘΔΑΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 2023

ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 2023